Як зменшити енерговитрати всередині будівлі? Який тип утеплення обрати? Який зовнішній вигляд матиме утеплена будівля? У відповідь на ці та інші питання є перевірені рішення LLENTAB.
Який утеплювач краще вибрати?
Не існує єдиного, ідеального рішення, вибір залежить від багатьох факторів. Розмовляючи з інвестором, ми повинні знати призначення майбутньої будівлі, її цільові функції, умови, які повинні переважати всередині та інші вимоги. Тільки виходячи з цього, інженери конструкторського відділу LLENTAB можуть запропонувати конкретні рішення. Потреби наших замовників дуже різноманітні – це можуть бути виробничі та складські приміщення, будівлі для сільського господарства, логістичні центри або торговельні комплекси.
Обрані рішення мають відповідати положенням Міністерства іфраструктури про технічні умови та розташування промислових будівель. Коефіцієнт тепловіддачі UC (max.) враховується при різних типах перегородок з урахуванням кімнатних температур та з урахуванням даних, необхідних для обчислення цього параметра: ізоляційних матеріалів, їх товщина, значення термічного опору покриття на внутрішній (R A) та зовнішній (R SE) поверхні для горизонтального потоку тепла.
Між тим, треба врахувати що багато виробничих процесів передбачають виділення тепла всередині будівлі. Надлишок теплоізоляції може викликати небажане підвищення температури та необхідність додаткового охолодження. Попри поширене прагнення до енергоефективності – в деяких випадках доцільно навіть використовувати обшивку стін і даху без утеплення.
Сендвіч-панелі в горизонтальному розташуванні
Які види утеплення існують?
У сталевих будівлях LLENTAB використовуються рішення в області утеплення стін та даху за допомогою жорсткого пінополіуретану PIR або мінераловатного утеплювача.
LLENTAB пропонує ці рішення в декількох варіантах, різних за параметрами та розташуванням панелей. Клієнти LLENTAB можуть вибрати один з 8 основних типів утеплення даху та 6 типів ізоляції стін.
Ізоляція покрівлі забезпечується використанням сендвіч-панелей готового або набірного типу. Теплоізоляційний матеріал може розміщуватись безпосередньо під покрівельним листом над фермою або бути поміщений на профлист стелі, що закриває міжфермовий простір. Кожне з цих рішень вже добре зарекомендувало себе в багатьох реалізованих проектів, у кожного є свої переваги.
Також необхідно враховувати розташування та функціонування обладнання всередині будівлі, умови, які будуть в ньому панувати протягом наступних років експлуатації.
Сендвіч-панелі у вертикальному розташуванні
Чи впливає вибір типу утеплювача також на зовнішній вигляд?
Для бізнесу, що розвивається, з міркувань маркетингу та впізнаваності, важливий зовнішній вигляд будівлі. Це одна з сильних сторін системи будівель LLENTAB, завдяки різноманітності пропонованих рішень. Можливість укладання профлисту або сендвіч-панелей вертикально або горизонтально, використання покриттів різних кольорів, з металевою, глянсовою або матовою поверхнею дає інженерам-конструкторам свободу дій. Завдяки широкій палітрі кольорів будівля LLENTAB може мати зовнішній вигляд відповідно до конкретних вимог замовника.
.
Профлист
На що слід звернути увагу при виборі типу утеплювача?
Найважливішими є функція будівлі та потреби користувачів. Звичайно, важливі також фінансові питання. Ціни на всі будівельні матеріали піддаються постійним змінам – ціна мінеральної вати зростає, разом з тим PIR-сендвіч-панелі також дорожчають. З цієї причини немає можливості чітко вказати найбільш економічно вигідне рішення. На вибір завжди впливає поточна ситуація на ринку.
Сталеві будівлі LLENTAB мають готові рішення щодо комбінації утеплення стін та покрівлі, яка робить будівлю дуже енергоефективною і дозволяє зберігати необхідний клімат всередині приміщення з мінімальними витратами.